Obecní úřad + sál

čp. 44
kaplička s novou střechou a dveřmi
SDH Radětice
skupina VaKaMiLa
Fotbalisté v nových dresech
Nová Boží muka v Palivě
Lesní posezení
Hlavní stránka

Akce pro děti

V listopadu 2012 uspořádali myslivci další besedu s malými dětmi, tentokrát v Mateřské škole Perníková chaloupka v Příbrami. Děti byly nadšené a na oplátku myslivcům nakreslily obrázky s lesní tématikou (viz přiložený soubor).
V roce 2008 připravili členové MS Radětice - Stěžov zajímavou akci pro mladší žáky Základní školy pod Svatou Horou, Příbram. Člen sdružení Ondřej Buralt učí na této škole a rozhodl se seznámit děti se základy myslivosti. Přinesl řadu pomůcek - lovecké trofeje, vyčiněné kůže lišky, jezevce, divokého prasete, dále patrony, dalekohled apod. Učil děti poznávat stopy zvěře, učil je, jak se mají chovat v lese a jak chránit přírodu. Celá akce byla nazvána "Podzim v lese" a neměla by být ojedinělá.

Žáci této školy se také rozhodli, že budou pro zvířátka na zimu sbírat kaštany, žaludy, ořechy. Sebrali opravdu značné množství, které myslivci používají po celou zimu k přikrmování zvěře. Akce probíhala formou soutěže. Myslivci připravili pro "nejlepší sběrače" odměny. Touto nenásilnou formou se utváří krásný vztah dětí k přírodě a všemu, co je obklopuje.

    

   

   

    

    

    

    

    

    

    

Dokumenty

zobrazeno: 1420x | aktualizováno: 15.11.2012
© 2010 - 2018 - Obec Radětice. Všechna práva vyhrazena. websystem | kao.cz